Adam Biernacki ile Bir Senaryo Oluşturmanın Temelleri Atölyesi

Başvurularımız kapanmıştır.
Atölye İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve çeviri yapılmayacaktır. Katılımcıların orta veya iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

21 Nisan 2021

Saat: 
17.00

Adam Biernacki
Yönetmen, senarist, tiyatro eğitmeni, öğretim görevlisi

Silesia Üniversitesi Kültürel Çalışmalar bölümünden ve Varşova Tiyatro Akademisinden mezun. Polanya’da ve Avrupa’nın genelinde 40’tan fazla drama, müzik ve opera performansını yönetti. Ayrıca birçok tiyatro oyunu, TV dizisi ve şovun senaristi/oyun yazarı. Almancadan ve ingilizceden dramatik ve şiiirsel yazınların çevirisini de yapıyor. Çocuklar İçin Artistik ve Kültürel Haklar Organizasyonları’nda Uluslararası Çocuk ve Genç Tiyatroları Birliği’nin Polonya Merkezinin Başkanlığını üstleniyor. Machulski Konservatuvarı’nda, “U Machulskich” Tiyatro Merkezi’nde ve Uluslararası KORZCAK Çocuk ve Genç Festivali’nde yıllarca yönetmenlik ve eğitmenlik; “Polonyalı Shakespeare Aranıyor” yarışmasında genç oyun yazarlarına koordinatörlük yaptı. Ayrıca İspanya, Türkiye ve İsveç’te uluslararası atölyeler düzenledi. Son olarak kendisinin Katowice’nin trampet versiyonunun bestecisi olduğunu da ekleyelim.

Bir Senaryo Oluşturmanın Temelleri Atölyesi

“Bir senaryo oluşturmanın temelleri” atölyesi, birlikte, etkileşimli olarak bir dramanın / peri masalının / hikayenin bir taslağını oluşturmamızı sağlayacak. Seyircinin dikkatini çekmenin kurallarının ne olduğunu öğreneceksiniz ve bu bilgiyi pratikte kullanmaya çalışacağız.

  • 21 Nisan 2021 tarihinde  düzenlenecek “Adam Biernacki ile Bir Senaryo Oluşturmanın Temelleri Atölyesi “ne katılmak için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmektedir.
  • Atölyelere katılım için 8-13 yaş sınırı vardır.
  • Atölye İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve çeviri yapılmayacaktır. Katılımcıların orta veya iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.
  • Atölye online olarak gerçekleştirilecek ve sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanacaktır.