Hakkında

18. Çocuk Filmleri Festivali, Türkiye Sinema ve Audiovisüel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından 2004 yılından bu yana kesintisiz olarak düzenlemekte olan ve Türkiye’nin dört bir yanından çocukların kültür ve sanatla buluşmasını sağlayan bir projedir. 18. yılında İBB İstanbul Vakfı’nın destekleri ile daha da büyüyen festival, çocuklarımızı sinema ile yazım, yapım aşamasından izleme kültürüne dek bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Böylece kişisel gelişimlerine faydalı olarak güçlü bireyler yetiştirilmesine aracı olmayı; Ülkemiz çocuklarının aydınlık bir geleceği güvenle ve bilginin ışığıyla yaratan bireyler olarak yetişmelerinin, evrensel kültürün bir parçası olarak büyümelerinin, dünyayı tanımalarının ve kendi kimliklerini güvenle ifade edebilmelerinin, hayatımıza ve geleceğimize sahip çıkmak açısından büyük bir önem taşıdığının bilinciyle, bir bireyin ve toplumun gelişiminin en temel unsurlarından olan kültür ve sanatı ülkemizin dört bir yanında yaşayan çocuklar için erişilebilir hale getirmeyi hedeflemekteyiz.

Festival kapsamında Film Gösterimleri ve Söyleşi, Atölye gibi etkinlikler ve “Filmimin Hikayesi” adında bir yarışma düzenlenmektedir.

  • Filmimin Hikayesi Yarışması Son Başvuru Tarihi: 23 Nisan 2022 

Festivalimiz 11 - 15 Nisan 2022 tarihleri arasında sizlerle buluşuyor.

Bizi takip etmeyi unutmayın!